News:

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344

Насалик: Наявність НАК "Нафтогаз" – це відсутність газового ринку в Україні

23.06.2018
Насалик: Існування монополіста не призведе ні до чого хорошого на газовому ринку України

НАК "Нафтогаз України" є перешкодою для появи в Україні газового ринку, сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик у коментарі каналу "112 Україна".

"Що таке по великому рахунку НАК "Нафтогаз України"? Це надбудова, яка поїдає кошти, які вони отримують від структур "Укргазвидобування" й "Укртрансгазу", і розподіляє їх, а сама по собі не створює абсолютно ніякої ні доданої вартості, ні інших можливостей для створення ринку в нашій країні, бо наявність такої структури, як НАК "Нафтогаз України", – це відсутність газового ринку в Україні. Я можу це стверджувати", – сказав міністр.

За його словами, Міненерго зробило все для того, щоб відокремити від "Нафтогазу" функції транспортування і зберігання газу (провести анбандлінг).

"Ми створили так зване МГУ (компанію "Магістральні газопроводи України". "ГОРДОН"), ми провели навіть перемовини про управління, але в останній момент, коли вже все було створено, НАК "Нафтогаз України" сказав, що якщо ви відокремите цю функцію, то ви ставите під сумнів рішення Стокгольмського суду. І на цій позиції все зависло", – заявив він.

Насалик додав, що без анбадлінгу "Нафтогазу" ринку не буде.

"Й існування монополіста не призведе ні до чого хорошого на газовому ринку України", – підкреслив міністр.

Він також повідомив, що "Нафтогаз" відмовився надати Міненерго інформацію про формування ціни на газ в Україні.

"Нам відмовили в цифрах", – зазначив Насалик.

"Нафтогаз" є вертикально-інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій із розвідки та розроблення родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти й газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів. У компанії заявляли у грудні 2017 року, що не займають монопольне становище на газовому ринку.

Планували, що після анбандлінгу "Нафтогазу" новим оператором газотранспортної системи України стане ПАТ "Магістральні газопроводи України". Цю компанію було створено рішенням Кабміну 9 листопада 2016 року. Головою акціонерного товариства Кабмін призначив заступника президента компанії "Укртрансгаз" Валерія Ноздріна.

Очікували, що "Укртрансгаз" передасть МГУ українську ГТС протягом місяця після набуття чинності рішенням Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Газпромом" за транзитним контрактом. У квітні стало відомо, що голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням відкласти анбандлінг на два роки, оскільки Стокгольмський арбітраж рішенням від 28 лютого не дозволив НАК передати контракт на транзит іншій юридичній особі без згоди "Газпрому".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-nasalik-najavnist-nak-naftogaz-tse-vidsutnist-gazovogo-rinku-v-ukrajini-250760.html”

О проэкте

БЕСПРЕДЕЛУ НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.