News:

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344

"Кинути шість гранат у парламенті встигну однозначно". Найголовніше з відео у справі Савченко, показаного у Верховній Раді

27.04.2018
Вислухавши виступ генпрокурора Юрія Луценка, Рада схвалила арешт Савченко

Як правоохоронці дізналися про плани Савченко й Рубана?

За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, улітку й восени 2017 року народний депутат України Надія Савченко та глава "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан пропонували окремим офіцерам Збройних сил України взяти участь в організації терактів, замахів на життя державних діячів і захопленні влади в Києві.

Таку пропозицію дістали Березень, Захарченков, Лящ і Кит – офіцери 8-го окремого полку спеціального призначення, який дислокується у Хмельницькому (за інформацією "Громадського", у матеріалах справи їх справжні прізвища змінено на такі, що не існують). На момент контакту із Савченко військовослужбовці перебували в зоні АТО.

За словами Луценка, спочатку офіцери вважали, що це "просто маячня психічно неврівноваженої людини", але коли в листопаді отримали від Рубана кошти на придбання вантажівки для перевезення зброї, відразу звернулися у Службу безпеки України. Із цього моменту спецслужба почала координувати дії офіцерів і записувати їхні розмови з організаторами перевороту, щоб одержати дані про підготовлювані теракти і причетних до них осіб.

Генпрокурор зазначив, що підозрюваними у цій справі є тільки Савченко й Рубан. "На щастя, організатори [перевороту] не підшукували інших учасників, оскільки були впевнені, що досягли домовленості з керівництвом 8-го полку спецназу", – пояснив він.

СБУ стверджує, що записала переговори за участю Савченко й Рубана. Загальна тривалість аудіо- і відеозаписів становить приблизно три доби. Фрагменти цих переговорів 22 березня показав народним депутатам України генеральний прокурор Юрій Луценко, після чого парламент позбавив Савченко недоторканності і дав дозвіл на її арешт. Того самого дня депутата затримали, 23 березня суд має обрати їй запобіжний захід. Савченко підозрюють у готуванні до терористичного акту, змові з метою насильницького повалення конституційного ладу, готуванні до посягання на життя державних діячів тощо.

Видання "ГОРДОН" розповідає про головні епізоди показаного генпрокурором відео.

ВІДЕО
Відео: Генеральна прокуратура України / YouTube


Листопад 2017 року. Ввезення зброї бойовиків "ДНР"

За інформацією слідства, 23 листопада 2017 року Рубан і Савченко повернулися з окупованої території Донбасу, не проходячи контролю на лінії розмежування. Савченко тоді ховалася в автомобілі зі зброєю, яку Рубану передали ватажки "ДНР".

Згідно з аудіозаписом розмови, Савченко й Рубан ввезли на підконтрольну Україні територію чотири 120-мм міномети, кулемет "Утес" і сотні патронів до нього, дві гвинтівки калібру 12,7 мм, шість протипіхотних мін МОН-50, ящик із гранатами і два протитанкові гранатомети РПГ.

Коли Савченко й Рубан повернулися на підконтрольну територію Донецької області, вони зустрілися у квартирі в Бахмуті з Китом і Березнем. Їхні переговори записувала СБУ.

Савченко розповіла українським офіцерам, що бойовики "ДНР" зміцнилися, "відчувають, що у них все виходить краще, ніж у Луганська". "Порядок вони тримають. Ясна річ, що не всі задоволені, але тим не менш. Місто світиться, нас покатали, показали, [є] видимість того, що все добре", – сказала вона.

"Вони розуміють, що Росія все одно буде віддавати їх в Україну, тобто геополітично ніяк не зростеться, щоб вони залишилися практично незалежними або під Росією. Але, поки [залишається] Петя, вони ніяк не хочуть. Тобто їхнє прохання: міняйте владу", – повідомила нардеп.

У цій розмові вона підтвердила, що найближчим часом планують обмін полоненими (він відбувся 27 грудня). Із цієї причини бойовики "нікого не віддають зараз, щоб нічого не зіпсувати [лідеру руху "Український вибір" Віктору] Медведчуку". Офіцерам ЗСУ вона передала прохання бойовиків "не чіпати сірої зони", щоб не починати нових бойових дій. Зв’язуватися з терористами вона запропонувала через Рубана, який "буде на них виходити".

У цьому самому діалозі Савченко озвучила "особисте прохання Захара": віддати терористам "ДНР" секретаря РНБО України Олександра Турчинова "за війну на Донбасі і за все інше, за його накази". Савченко зазначила, що "нам простіше самим із ним розібратися", оскільки Турчинов нібито озброєний краще, ніж бойовики.


Фото: ЕРА
Після закінчення парламентського засідання Савченко поговорила з журналістами. Фото: ЕРА


Грудень 2017 року. План державного перевороту

Наступні переговори Рубана, Савченко, Березня і Ляща пройшли у військовій частині у Хмельницькому 1 грудня 2017 року. Їх знято на відео прихованою камерою.

Запис починається зі слів Березня про те, що після прибуття "подарунків" з окупованої території українські військові зрозуміли "всю серйозність питання" і хочуть дізнатися детальний план дій Савченко й Рубана.

За словами глави "Офіцерського корпусу", план складається з трьох етапів. Перший – "усі кияни виходять на вулиці". Другий – "зносимо красиву будівлю на чортовому місці побудовану, можливо, і весь урядовий [квартал]". Третій – "ми або виганяємо його, якщо товариш і іже з ним самі не тікають, або заганяємо його". Ідеться про президента України Петра Порошенка: у наступних репліках Савченко й Рубан говорили, що в іншому випадку він піде на другий термін – "і п...здець Україні".

Савченко зазначила, що її бачення плану трохи відрізняється: "Те, що пропонує Володя, це революція. Я пропоную переворот, тому що їх треба прибирати фізично, причому всіх і відразу. Один метод, один день і тільки зсередини. [...] Мене менше цікавить урядовий квартал, більше цікавлять їхні житла. Думаю, вони почнуть тікати, коли їм нікуди буде повертатися".

Вона підкреслила, що після початку перевороту українська влада накаже "армії і поліції" забезпечити порядок у країні і не допустити хаосу. "Хаосу боятися не треба, потрібен хаос, хаосом потрібно керувати", – додав Рубан.

Відповідаючи на запитання про головні фігури у владі, яких потрібно усунути, Савченко й Рубан назвали три прізвища: Порошенко, Турчинов і глава МВС Арсен Аваков. "У центрі усіх підірвати. Я тобі зсередини це зроблю", – говорить Савченко.


Фото: ЕРА
Перед голосуванням за позбавлення недоторканності Савченко показувала нардепам зірку Героя України. Фото: ЕРА


Теракт у Верховній Раді

Реалізувати цей план Савченко пропонувала під час щорічного послання президента.

"Є один день, коли збираються всі: міністри, глави служб, прокурор, депутати. І виступає президент. Це один день у році. Коли президент читає свою доповідь", – пояснила нардеп, додавши, що після теракту в парламенті "цей квартал нічим не цікавий – цікаві їхні житла, щоб пішло залякування".

Потім Савченко намалювала офіцерам ЗСУ схему Верховної Ради, показала місця, де сидять члени уряду і звідки виступає президент. "На всю цю х...йню ми рахували 8х200 (згідно з ремаркою СБУ, тут Савченко має на увазі вісім гранат Ф1 із радіусом ураження 200 метрів. "ГОРДОН"). Зверху є купол, який від струсу вибухів просто падає. Усе це завалить під зйомки відеокамер".

"[Купол] можна завалити звідси, там [така] відстань, повір, навіть я докину. Можна зайти через журналістів. Це робить одна людина за півтори хвилини. Ця людина, звичайно, живою не залишиться", – додала вона. Інші учасники перевороту, згідно з планом Савченко, мали перебувати зовні парламенту і не брати безпосередньої участі в теракті. Коли військові запитали нардепа, який алгоритм дій у тому випадку, якщо після вибухів купол і люстра не впали, вона сказала: "Ну, можна взяти ще автомат і достріляти".

Як "Жанну Д’арк", яка виконає цей теракт і пожертвує собою, Савченко запропонувала себе. "Герої не вмирають, герої мають бути мертвими", – сказала нардеп. "Ось є в неї така мрія", – додав Рубан.

"Де б я не стояла, у мене може цілитися охоронець. Скільки куль я витримаю? Скількись витримаю [...] Кинути шість гранат встигну однозначно", – запевняла вона. "Ми бачили, як ти їх кидаєш. Без образ, але ти ж їх собі під ноги кинеш", – зауважив Березень. Після смерті Надії Савченко лідером перевороту мала стати її сестра Віра.

Березень підкреслив, що перед реалізацією цього плану треба "розуміти позицію" ватажка "ДНР" Олександра Захарченка, щоб під час державного перевороту бойовики за підтримки російських військ не почали наступу. "Чи почали, тільки так, як треба", – додала Савченко.

Після закінчення цієї розмови Рубан, Савченко й офіцери ЗСУ відвідали полігон військової частини в Хмельницькому, де випробували надану терористами зброю. На полігоні Савченко акцентувала на тому, що три вбивства – "це мало", "потрібно 400 тисяч смертей". Рубан заперечив: це будуть жертви не самої революції, а наступних репресій – "це майбутнє, це навіть не їб... зараз".

Виступаючи у Верховній Раді 22 березня, Луценко заявив, що план Савченко й Рубана також передбачав обстріл центру Києва з гранатометів, установлених на Трухановому острові або на баржі на Дніпрі. "Це був теракт, спрямований на повалення Української держави", – переконаний він.

СБУ з’ясувала, що гвинтівки калібру 12,7 мм, яку отримали Савченко й Рубан, ніколи не було на озброєнні української армії. Зброю вироблено на окупованій території Донецької області.


Оружие и боеприпасы, с которыми Рубана задержали в контрольном пункте "Майорское". Фото: ssu.gov.ua
Зброя і боєприпаси, із якими Рубана затримали в контрольному пункті "Майорське". Фото: ssu.gov.ua


Березень 2018 року. Затримання Рубана зі зброєю

За інформацією правоохоронців, 8 березня 2018 року Рубан віз нову партію озброєння з контрольованої бойовиками Горлівки. Отримання зброї в Горлівці зафіксували приховані камери відеоспостереження, установлені в автомобілі Рубана.

Коли глава "Офіцерського корпусу" проходив контроль на українському пункті пропуску "Майорське", його затримали військовослужбовці. Окрім зброї, у його автомобілі виявили пакувальний лист до 20 гранат, виданий військовою частиною, яка входить до складу "першого армійського корпусу народної міліції ДНР".

Цього дня Рубан намагався ввезти з окупованої території:

 • два пістолети Макарова калібру 9 мм із магазинами;
 • чотири глушники;
 • автомат АК-47;
 • три автомати АКС-74У;
 • п’ять автоматів АК-74;
 • два ручні кулемети Калашникова;
 • два протитанкові гранатомети РПГ-22;
 • 20 корпусів гранат Ф-1 і 20 запалів УЗРГМ-2;
 • 20 корпусів гранат РГД-5 і 20 запалів УЗРГМ;
 • 20 корпусів гранат Ф-5 і 20 запалів УЗРГМ-2;
 • 28 гранат ВОГ-25;
 • міномет із внутрішнім діаметром стовбура 62 мм;
 • предмет, схожий на саморобну мінометну міну;
 • 46 мінометних мін калібру 120 мм;
 • шість протипіхотних мін МОН-50;
 • шість мін калібру 82 мм;
 • 12 зарядів до ручного протитанкового гранатомета РПГ-7ПГ-7ПМ;
 • шість набоїв до протитанкового гранатомета РПГ-7 ПГ-7С;
 • 320 патронів калібру 12,7 мм;
 • 1280 патронів калібру 9 мм;
 • 700 патронів калібру 7,62 мм;
 • 4320 патронів калібру 5,45 мм;
 • 17 магазинів із 570 патронами калібру 5,45 мм;
 • два магазини з 60 патронами калібру 7,62 мм.
ВІДЕО
Відео: Служба безпеки України / YouTube

9 березня Рубану оголосили підозру в незаконному поводженні зі зброєю та підготовці теракту і заарештували на 60 діб без права виходу під заставу. Захист оскаржив це рішення, але Апеляційний суд Києва залишив Рубана під вартою.

15 березня прокуратура повідомила Рубану про ще одну підозру – змову з метою насильницького повалення конституційного ладу України й захоплення влади.

Як відреагували Савченко й Рубан?

Підозрювані в організації теракту й державного перевороту своєї провини не визнають.

Виступаючи в Апеляційному суді Києва 20 березня, Рубан заявляв, що познайомився з офіцером Березнем для звільнення його підлеглих, які перебувають у полоні в Луганську. Перевезення зброї з окупованої території він пояснив військовими завданнями.

"Мала місце воєнна операція, яку розробляв офіцер Кедр (позивний Павла Балова, якого в матеріалах справи вказано як Березень. – "ГОРДОН"). Потрібно було провезти чотири кулемети в одну сторону і один кулемет – назад", – сказав Рубан.

17 березня в інтерв’ю "Стране" Савченко заявила, що знала про прослуховування її розмов і "підготовку провокації у справі про держпереворот" ще до її початку. Пояснити, чому вона продовжувала розмови, знаючи про провокації, вона пообіцяла на поліграфі, у присутності журналістів.

На засіданні регламентного комітету Верховної Ради 22 березня вона наголосила, що план теракту в парламенті неможливо було б реалізувати.

"Модель, яку я намалювала, – абсурдна. У цього дерева така прошивка, що граната там нічого не зробить. У купола металева конструкція, і максимум, що з нього посиплеться – це скло. Тобто, щоб сказати, що це просто підірве всю Верховну Раду й Кабмін... Та ви подивіться на моноліт цієї історичної будівлі. Так щоб її підірвати, я не знаю, скільки туди потрібно занести тротилу", – сказала вона.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/kinuti-shist-granat-v-parlamenti-vstignu-odnoznachno-najgolovnishe-z-video-po-spravi-savchenko-pokazanogo-u-verhovnij-radi-237850.html”

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ  -   журналист международник. Главный редактор сайта БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ. Родился 17 июня 1986 года в Москве. Образованние высшее - МГУ. Работала в Московских ведомостях и Зеркале Москвы. В 2014-м году ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ стала основателем и главным редактором интернет-ресурса "БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ". Глава гражданского комитета по борьбе с коррупцией в высших ешелонах власти, советник президента на общественных началах

О проэкте

БЕСПРЕДЕЛУ НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.