News:

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344

Єврокомісія і Німеччина гарантували збереження транзиту газу через Україну після будівництва "Північного потоку – 2"

21.04.2018
Німеччина і Фінляндія дозволили будувати газопровід на своїй території

Міністр економіки та енергетики Німеччини Петер Альтмаєр і віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович пообіцяли гарантувати транзит газу через Україну після будівництва газопроводу "Північний потік – 2", повідомляє "Укрінформ".

"Україна, попри складні умови, в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд м³ газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, але й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет – зробити так, щоб і надалі транзит було збережено", – заявив Шефчович.

Він зазначив, що стосовно "Північного потоку – 2" позиція Єврокомісії полягає в тому, щоб трубопровід будували за тими самими правилами, що й усі інші в ЄС. Шефчович додав, що наближається 2019 рік, коли закінчується українсько-російський газовий контракт, а тому треба стимулювати українців, росіян і Єврокомісію до початку переговорів щодо врегулювання розбіжностей.

Німецький міністр, зі свого боку, зазначив, що "Північний потік – 2" є "проектом із високим політичним контекстом". Альтмаєр додав, що Німеччина зробила все можливе для того, щоб Україна протягом останніх років була забезпечена газом.

За його словами, Німеччина зацікавлена і в будівництві нового інфраструктурного проекту, і в забезпеченні законності інтересів України у сфері безпеки.

"Наша мета – щоб державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. До цього належить, у тому числі, безпечне і достатнє енергозабезпечення", – підкреслив Альтмаєр.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Наразі газопровід "Північний потік" складається з двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Водночас Німеччина та Фінляндія дозволили будувати газопровід на своїй території.

3 квітня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив, що після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва "Північного потоку – 2".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/jevrokomisija-i-nimechchina-garantuvali-zberezhennja-tranzitu-gazu-cherez-ukrajinu-pislja-budivnitstva-pivnichnogo-potoku-2-241753.html”

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ  -   журналист международник. Главный редактор сайта БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ. Родился 17 июня 1986 года в Москве. Образованние высшее - МГУ. Работала в Московских ведомостях и Зеркале Москвы. В 2014-м году ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ стала основателем и главным редактором интернет-ресурса "БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ". Глава гражданского комитета по борьбе с коррупцией в высших ешелонах власти, советник президента на общественных началах

О проэкте

БЕСПРЕДЕЛУ НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.