News:

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344

Коболєв про "Північний потік – 2": Путін розчищає шлях до повномасштабної військової операції

21.04.2018
Коболєв назвав російський газопровід "троянським конем"

Російський проект "Північний потік – 2" загрожує енергобезпеці та цілісності Європейського союзу. Про це глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив в інтерв’ю Жанні Нємцовій для "Німецької хвилі", яке частково опублікували 9 квітня.

"Ми, "Нафтогаз", наполегливо працюємо над тим, щоб пояснити європейським партнерам, чому цей проект суперечить інтересам Європи та є троянським конем, за якого, якщо він буде побудований, – європейцям із часом доведеться серйозно розплачуватися", – наголосив він.

За словами Коболєва, задля досягнення своєї мети – "розколу в ЄС" – Москва застосувала тактику "розділяй і володарюй".

"Путін (президент РФ Володимир Путін. "ГОРДОН") подзвонить у Польщу і скаже: "Хочете отримувати дешевий газ, як отримує Німеччина? Якщо ви хочете отримати таку ж конкурентну перевагу, давайте заодно обговоримо й інші питання". Потім він подзвонить у Словаччину, в Угорщину та інші країни Центральної і Східної Європи. Так він і доб’ється розколу", – пояснив глава "Нафтогазу".

Коболєв також озвучив "гіпотезу", чому Росія за допомогою "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" хоче звести до мінімуму транзит газу через Україну.

"Ми думаємо, що переводячи транзит з України куди-інде, Путін, по суті, розчищає шлях до повномасштабної військової операції, яка в підсумку призведе до того, що російські танки опиняться на східних кордонах таких країн як Польща, Угорщина, Словаччина та Румунія", – заявив він.

Імовірність такого розвитку подій, на думку Коболєва, "перевищує 50% у разі припинення транзиту".

"Є й інший, м’якший сценарій. Припинення транзиту через Україну може допомогти Путіну виграти війну в економічному плані", – додав глава "Нафтогазу".

На його думку, такі дії Москви обійдуться Україні в $3 млрд, або приблизно 2–3% ВВП.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Чинний газопровід "Північний потік" складається із двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилами ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Водночас Німеччина та Фінляндія дозволили будувати газопровід на своїй території.

3 квітня глава правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив, що після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва "Північного потоку – 2".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/koboljev-pro-pivnichnomu-pototsi-2-putin-rozchishchaje-shljah-do-povnomasshtabnoji-vijskovoji-operatsiji-240709.html”

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ  -   журналист международник. Главный редактор сайта БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ. Родился 17 июня 1986 года в Москве. Образованние высшее - МГУ. Работала в Московских ведомостях и Зеркале Москвы. В 2014-м году ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ стала основателем и главным редактором интернет-ресурса "БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ". Глава гражданского комитета по борьбе с коррупцией в высших ешелонах власти, советник президента на общественных началах

О проэкте

БЕСПРЕДЕЛУ НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.