News:

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344

Наш найбільший боржник грає в poker face – “Нафтогаз” про намір "Газпрому" розірвати газові контракти

20.04.2018
"Нафтогаз": Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі

У НАК "Нафтогаз України" у відповідь на заяву "Газпрому" про подання документів до суду на розірвання контрактів із постачання та транзиту газу заявили, що надіслати документи у Стокгольмський арбітраж – недостатньо для розірвання контрактів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби української компанії у Facebook.

"Наш найбільший боржник знову грає у гру poker face. Надіслати документи – недостатньо "для розірвання". Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі. Уточнимо термінологію: "Газпром" ініціював арбітражне провадження щодо зміни або відміни контрактів із нами", – зазначили у прес-службі.


https://www.facebook.com/NaftogazUA/posts/1725445730868538

Водночас чинні контракти не передбачають можливості припинити їх дію в односторонньому порядку.

"Вони чинні і закінчуються разом із 2019 роком. Достроково їхня дія може бути припинена лише за згодою обох сторін або за рішенням арбітражу. Минулого разу арбітражні провадження за цими контрактами були ініційовані у 2014 році, а рішення за ними арбітраж виніс у 2017-му та 2018 роках", – додали в "Нафтогазі".

Там уточнили, що оскарження арбітражних рішень не зупиняє їхньої дії, а тому "Газпром" усе ще винен "Нафтогазу" $2,56 млрд і відсотки.

Сьогодні в "Газпромі" заявили, що надіслали в міжнародний арбітраж документи на розірвання контрактів із "Нафтогазом".

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" оскаржив обидва рішення та ініціював процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж.

13 березня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що це зробили, щоб не платити нових штрафів у 2018-му і 2019 роках.

Транзит російського газу в Європу через Україну відбувається на підставі контракту, підписаного у 2009 році, і щорічно приносить країні $2–3 млрд.

У НАК заявляли, що транзит газу через Україну у 2017 році становив 93 млрд м³. Цей показник – рекордний із часів запуску "Північного потоку" у 2011 році. У 2016 році обсяг транзиту становив 82,2 млрд м³.

10 квітня Міллер повідомив, що компанія може зберегти транзит газу через Україну обсягом 10–15 млрд м³ на рік, але Україна має "обґрунтувати економічну доцільність" нового контракту на транзит.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що Україна не погодиться на таку пропозицію.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/naftogaz-pro-zajavu-gazpromu-vidpraviti-dokumenti-v-arbitrazh-na-rozirvannja-kontraktiv-nedostatno-242438.html”

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ

ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ  -   журналист международник. Главный редактор сайта БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ. Родился 17 июня 1986 года в Москве. Образованние высшее - МГУ. Работала в Московских ведомостях и Зеркале Москвы. В 2014-м году ОЛЬГА ЛОКРИЦКАЯ стала основателем и главным редактором интернет-ресурса "БЕСПРЕДЕЛУ.НЕТ". Глава гражданского комитета по борьбе с коррупцией в высших ешелонах власти, советник президента на общественных началах

О проэкте

БЕСПРЕДЕЛУ НЕТ! На сегодняшний день информация доноситься до людей в различных формах и объемах – через телевизор, газеты, интернет, посредством рекламы на улицах, в метрополитене и так далее. Одному человеку усвоить абсолютно все невозможно, так как скорость появления новых данных с той или иной сферы просто фантастическая. Главное уметь выбрать важное и донести это людям. Мы создаем информацию для людей.